مشک واقعی عطرسازی چیست؟

مشک واقعی عطرسازی چیست؟

مشک واقعی عطرسازی چیست؟

 

مشک واقعی عطرسازی چیست؟ ما اغلب می شنویم “اوه آن بوی مشک بزرگ!” اما مشک چه بویی دارد؟ مشک عطرسازان واقعی دقیقاً بر خلاف آنچه اکثر مردم فکر می‌کنند بوی می‌دهد.

تصور غلط مشک

با توجه به تاریخچه مشک، اکثر مردم مشک ها را رایحه های قوی و قوی می دانند که با نت های سنگین و تیره مانند چرم قابل مقایسه است، اما مشک های عطرسازی در واقع دقیقا برعکس هستند!

مشک های عطری مولکول هایی با رایحه لطیف و در عین حال بسیار قدرتمند و ضروری برای هر فرمول عطری، حتی در کمترین مقدار هستند.

اگر مشک یک رنگ بود سفید بود. رایحه آنها ملایم است، با بویی پودری و در عین حال تقریبا هیچ شبیه به پوست کودک. آنها ترکیبات نت پایه متعادل کننده هستند که عمق و گرمی ماندگاری را به عطر می بخشد. آنها مانند یک دوست صمیمی همه چیز را گرد هم می آورند و تضمین می کنند که آنچه شما خلق کرده اید ماندگار است.

یک سوپراستار مصنوعی ظریف

اگر برخی از مقالات قبلی ما را خوانده باشید، خواهید فهمید که ما چقدر دوست داریم در مورد مواد مصنوعی صحبت کنیم . مشک یکی دیگر از مواد مصنوعی است که عطرسازان ایجاد کرده اند و ما بسیار خوشحالیم که آنها این کار را کردند! در اینجا دلیل…

مشک طبیعی در حیوانات، به ویژه آهو مشک نر یا از گربه ای با سیکوت مشک یافت می شود. آن‌ها یک ماده قهوه‌ای ناخوشایند با بوی قوی از یک غده ترشح می‌کنند که پس از جمع‌آوری و خشک شدن به صورت پودر در اتانول خیس می‌شود (برای ماه‌ها یا سال‌ها) که عطری بسیار مطبوع به ارمغان می‌آورد! این مشک دارای رایحه ای سبک، پودری، پشمی و کمی عرق آور است و یکی از گران ترین مواد اولیه در جهان است.

خوشبختانه همه ما نسبت به محصولات حیوانی در لوازم آرایشی بسیار بیشتر آگاه شده ایم، بنابراین امروزه، و برای مدت طولانی، استفاده از مشک طبیعی یا هر چیز حیوانی اکیدا ممنوع است، به این معنی که اکثر عطرهای امروزی در واقع گیاهی هستند. .

برای از دست دادن این رایحه زیبا، نسخه های مصنوعی با استفاده از مولکول مسئول بوی مشک مانند Muscone و سایر مشک های مصنوعی ایجاد شده است.

مشک دارای عطر است

ده‌ها مشک وجود دارد، اما در اینجا 4 مورد از رایج‌ترین مشک‌های مصنوعی «سفید» مورد استفاده در عطرها آورده شده است. تمایز مشک ها برای بینی های آموزش ندیده ممکن است دشوار باشد زیرا همه آنها دارای رایحه بسیار لطیف و تمیزی هستند.

گالاکسولید
شربتی شبیه مایع به دلیل اینکه بیشتر در حلال رقیق شده یافت می شود. Galaxolide کمی شیرین و گلدار با رایحه پودری، تازه و تمیز شبیه به باز کردن یک خشک کن گرم یا آویزان کردن ملحفه های تخت تمیز است.

هابانولید
شبیه به Galaxolide اما با ظرافت بیشتر، قوی تر و کمی “چوبی تر” و ته رنگ فلزی که بوی آهن داغی را که روی یک تی شرت تازه تمیز شده تکرار می کند.

آمبرتولید
رایحه صابونی بیشتر با ته رنگ میوه ای، بویی که روغن دانه آمبرت را به خوبی تکرار می کند (از گیاه خطمی مشک!)

اتیلن براسیلات
کمی شیرین تر با نکاتی از وانیل، چوب و ادویه جات ترشی جات! برای تشدید سایر مواد شیرین و گلی عالی است.

 

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *