با عطرساز ژاک کاوالیه آشنا شوید

با عطرساز ژاک کاوالیه آشنا شوید

با عطرساز ژاک کاوالیه آشنا شوید- Jacques Cavallier

 

با عطرساز ژاک کاوالیه آشنا شوید- Jacques Cavallier :نام Jacques Cavallier ممکن است نام آشنا نباشد، اما به احتمال زیاد شما یک یا چند مورد از ساخته های او را در خانه خود دارید. عطرساز مستر مسئول برخی از بزرگترین عطرهای چند دهه گذشته است: جورجیو آرمانی Acqua di Gio، بولگاری Eau Parfumée Au Thé Blanc (چای سفید)،

هفت عطر جدید Louis Vuitton، چرم توسکانی Tom Ford و Oscar de la Renta. نفوذ. آخرین کار او مجموعه ای نوآور از رایحه های قابل شخصی سازی برای جواهرساز رومی بولگاری، بخشی از LVMH است. او نه تنها پنج ادوپرفیوم برای زنان درست کرد، بلکه پنج اسانس بزرگ‌کننده نیز طراحی کرد: وانیل، ترنج، مشک، نعناع هندی و گل رز. او به وضوح در اوج بازی حرفه ای خود قرار دارد.

ژاک کاوالیه -Jacques Cavallier در Grasse، “پایتخت عطر فرانسه” به دنیا آمد که خانواده او از قرن پانزدهم در آنجا زندگی می کردند .

شایان ذکر است که پدر و پدربزرگ او نیز عطاری بودند که از کودکی او را در هنر عطرسازی آموزش دادند. هر دو بر اهمیت یاسمین، گل پرتقال، رز و چوب آگار در خلق عطرهای واقعا عالی تاکید کردند. او در 10 سالگی در تعطیلات تابستانی در کارخانه های عطرسازی در گراس شروع به کار کرد.

جای تعجب نیست که شرکت عطرسازی Charabot به استعداد او پی برد و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه نیس او را استخدام کرد. او قبل از ایجاد یک دوستی حرفه ای با استاد عطرساز آلبرتو موریلاس، در تعداد انگشت شماری از شرکت های تولید عطر کار کرد. او به دلیل دانش گسترده اش در مورد مواد طبیعی مورد تحسین قرار گرفت. ژاک کاوالیه از Aqua di Gio و آرمانی زیبای نفس گیر L’Eau d’Issey for Women به عنوان موفق ترین ساخته های خود یاد می کند.

او توانایی نادری برای ترکیب هنر با تخصص فنی دارد. در سال 2004 به او جایزه Prix Francois Coty که اکنون به عنوان Prix International du Parfum شناخته می شود، اسکار صنعت عطر اعطا شد.

ژاک کاوالیه در سال 2012 به گروه لوکس LVMH پیوست و روی مجموعه برندهای این شرکت کار می کند: بولگاری، دیور، لویی ویتون، کنزو، ژیوانچی و گرلین. او بیشتر بر روی جهت گیری فنی و خلاقانه مجموعه های عطر متمرکز شده است.

اولین کار من هنگام خلق یک عطر، ساختن یک پرتره است. او به Harper’s Bazaar Arabia می گوید که چیزی بیش از یک پرتره بویایی، نوعی روان درمانی است.

“اول، این احساس است، سپس مواد خام و در نهایت مفهوم، می تواند سه دنباله اگر بسیار کوتاه است.”

او می‌گوید که در مکانی شگفت‌انگیز در نزدیکی گراس و کن زندگی می‌کند که در میان درختان و گل‌های زیادی احاطه شده است.

او می تواند به عنوان مثال در صبح بوی گل رز. بعدازظهرها در آتلیه خصوصی خود مشغول به کار است، جایی که او نمونه هایی از تمام مواد اولیه خود را دارد. او می تواند در آرامش کامل خلق کند.

او به مجله آیکون می‌گوید: «عطر واقعاً چیزی است که معنای بیشتری دارد، زیرا چیزی شبیه بازنمایی عمیق شخصیت شماست». این واقعاً به دیگران نشان می دهد که چه جور آدمی هستید. این با حافظه ما مرتبط است، خوب یا بد.» او می گوید دلیل اینکه ما عاشق استفاده از عطر هستیم این است که ما را به داستان خودمان متصل می کند.

و ماده مورد علاقه ژاک چیست؟ یاسمن در واقع، اولین خاطره او مربوط به از بین بردن شکوفه های یاسمن در ساعت پنج صبح است، و از شدت شور و اشتیاق خالص، او به مدت 25 سال در حال تصحیح یک آکورد یاسمن است – فداکاری و هنرمندی بی حد و حصر.

 

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *