الینور ماسینت Alienor Massenet

الینور ماسینت Alienor Massenet

الینور ماسینت Alienor Massenet

الینور ماسینت Alienor Massenet قبل از شروع کارآموزی در International Flavors & Fragrances (IFF)، که از سال 1995 در آنجا کار می کند، عطرسازی را در Cinquième Sense و Firmenich مطالعه کرد. خلاقیت های عطر او عبارتند از Liz Earle Botanical Essence No. 15 , Chloé Eau de Fleurs Neroli , (2). و بسیاری از عطرهای کلیدی برای MEMO ، از جمله  چرم ایتالیایی ، لالیبالا و ساندنس .

اولین “خاطره عطر” شما چیست ؟

پنج ساله بودم و زیر آفتاب بوی پوستم را حس کردم. پوستی که توسط پرتوهای خورشید حمام می‌شود، بوی گرمی تولید می‌کند: من به آن معتاد بودم. و در تمام دوران کودکی قبل از خوردن غذای خود را بو می کردم. پدر و مادرم در واقع از دست من عصبانی شدند، زیرا این یک عادت “بد” بود، اما من نتوانستم جلوی آن را بگیرم.

چه زمانی تصمیم گرفتید که می خواهید عطرساز شوید؟

در 20 سالگی، پس از یک دوره آموزشی در صنعت (در خانه های عطر IFF و Firmenich )، شروع به یادگیری بویایی کردم، متوجه شدم که عاشق ایجاد بو هستم. من اولین شمع معطر خود را در آن زمان ساختم و هنوز هم دوستان از من درخواست می کنند که آن را تکثیر کنم. اما من نمی دانم فرمول کجاست – من دوست دارم آن را پیدا کنم.

 

 

پنج بوی مورد علاقه شما در دنیا کدامند؟ 

• روغن لوبیا وانیل بوی مورد علاقه من است، من دوست دارم با آن عطر بسازم.

• بوی یک نوزاد، زمانی که از رحم خارج می شود. دارای نت های حیوانی و قوی مشک است.

• بوی قدرتمند اقیانوس اطلس. ایستادن در ساحل بزرگ و بادخیز، وقتی بوی ید و نمک به مشام می رسد. ابری از طراوت و طبیعت است.

• عود و مر عمیق و معنوی است. خاطرات زیادی را تداعی می کنند.

• بوی گل های نیلوفر آبی در دریاچه های آسیا. تقریبا مصنوعی است من دوست دارم چنین بویی را تولید کنم. اما پس از چیدن گل دیگر بویی نمی دهد.

 بدترین چیزی که تا به حال بویید چیست؟ (صادقانه!)

وقتی در یک کلبه کوهستانی هستید، پس از یک پیاده روی طولانی در برف و هنگامی که وارد سرویس بهداشتی می شوید، بوی بدی می دهد (آمونیاک تخمیر شده!) بهتر است به بیرون بروید. اما، معمولاً به عنوان یک عطرساز، بوها، حتی بوی بد را تجزیه و تحلیل می کنید. به عنوان مثال سیوت در دوز کم به عطر خاصیت می بخشد…

 عطری که دوست داشتید خلق می کردید چیست؟

این سوال خیلی سخت است. اما باید اعتراف کنم که برای من شالیمار یکی از زیباترین عطرهاست. این عطر زنانگی و گرما را نشان می دهد، یکی از اولین عطرهای Ambrée است. و با این حال بسیار ساده است، یک هویت منسجم را از نت های بالا تا پایین حفظ می کند. جادو این است که از یک زن به زن دیگر تکامل می یابد.

هنوز عطرهای زیادی وجود دارد که من آنها را تحسین می کنم:   Cartier Le Must ،  Dior J’Adore ،  Guy Laroche Drakkar Noir، Calvin Klein Eternity ،  Lancôme Trésor ،  Carolina Herrera for Men …

آیا احساس ما را به اشتراک می گذارید که این یکی از هیجان انگیزترین دوران در تاریخ عطر است، به دلیل خلاقیتی که توسط عطرسازان بیان می شود؟ به نظر شما چرا اینطور است؟

در عطرسازی طاقچه، خلاقیت های زیبا و جالب زیادی وجود دارد. بسیاری از برندهای جدید در حال راه اندازی هستند. در عطرسازی‌های رایج و تجاری‌تر، پول اول به بسته‌بندی و کمتر به عطر اختصاص می‌یابد – اما امیدوارم تغییر کند.

اگر می توانستید عطری برای یک شخصیت تاریخی خلق کنید، چه کسی بود؟

من دوست داشتم عطری برای کلئوپاترا بسازم. او به دلیل زیبایی و اراده اش، چهره های مردانه قوی مانند جولیوس سزار یا مارک آنتونی را رام کرد. با همین روحیه، ژان آرک به لطف قدرت و ایمان خود ارتشی را تشکیل داد.

 

اولین عطری که خریدی چی بود و اولین خرید برای شما…؟

اولین شی بویایی که خریدم یک عطر نبود، بلکه یک تنتور وانیل در یک بطری کوچک بود – من هفت ساله بودم! به عنوان هدیه، کاچارل لولو را دریافت کردم . هنوز قدرتش را به یاد دارم. من قبلاً میکس خودم را با ترکیب آن با چند قطره  Chanel Cristalle  یا  Eau de Givenchy درست می کردم .

 آیا طرح بطری مورد علاقه ای از آنهایی که برای خلق عطر شما استفاده شده است دارید؟

پاسخ دادن به این سخت است، اما یکی از موارد مورد علاقه من، بطری و طرح Liz Earle Botanical Essence شماره 15 است. بسته برای لمس بسیار نرم است. تمام تصاویر گیاه شناسی مواد تشکیل دهنده روی آن چاپ شده است. بسیار خالص و شیک است.

ممکن است در یک زمان روی چند عطر کار کنید؟

از نه تا پانزده متغیر است. داشتن برندها و عطرهای مختلف برای توسعه، من را خلاق تر می کند.

تقریباً چقدر طول می کشد تا یک عطر بسازید؟

هیچ قاعده ای وجود ندارد. از سه ماه تا چهار یا پنج سال؛ سرعت توسط مشتریان تعیین می شود. علاوه بر این، برخی از عطرها برای مدت طولانی در ذهن من هستند – و سپس، اگر حرکت خوبی وجود داشته باشد، ممکن است فرمول را یادداشت کنم.

آیا هرگز بینی شما “خاموش” می شود؟

بله وقتی سرما میخورم این تنها زمانی است که در تعطیلات کامل هستم.

آیا ایجاد یک عطر برای شما “بصری” است، و همچنین چیزی که در بینی/مغز اتفاق می افتد؟ اگر چنین است، از چه طریق…؟ آیا تابلوی خلق و خوی مفید است؟

یک عطر برای من بصری است زیرا وقتی عطری را ایجاد می کنم برخی از مواد عمودی هستند. افقی دیگر (از زمان به زمان متفاوت هستند). بنابراین من عطر را به معنای واقعی کلمه یک شکل هندسی تصور می کنم. ساختن یک عطر از این طریق برای من مفید است. من همچنین اغلب مواد خام را به رنگ ها مرتبط می کنم. برخی احساسات قوی ایجاد می کنند – به عنوان مثال، آلدئید آبی و سرد است.

هر یک از ما برای افزایش قدردانی از عطر چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

ابتدا برای کشف عطرها وقت بگذارید. با افزایش دامنه عطرهای خود، دانش خود را افزایش دهید. هرچه بیشتر در مورد عطرها بدانید، جزئیات ریز را بیشتر تشخیص می دهید. 

بهترین توصیه شما برای بهبود حس بویایی یک فرد چیست؟

بهتر است صبح ها بو کنید. اتاق نباید توسط بوها یا عطرهای دیگر “آلوده” شود. حافظه بویایی خود را با استشمام سه یا چهار عطر مختلف در روز تقویت کنید و یاد بگیرید که آنها را بشناسید. سپس هر روز تعداد را افزایش دهید.

اگر یک نت عطری داشته باشید که بیشتر از همه آن را دوست دارید، آن رایحه چیست؟

من عاشق عطرهای “غذا” هستم – اول به این دلیل که من از وانیل پیدا کردم، اما در خانواده لذیذ نیز امکانات مختلفی وجود دارد. کشف آن خانواده و ابداع ترکیبات جدید بسیار هیجان انگیز است.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *