با عطرساز تیری واسر آشنا شوید

با عطرساز تیری واسر آشنا شوید

با عطرساز تیری واسر آشنا شوید- Thierry Wasser

 

تیری واسر- Thierry Wasser، استاد عطرساز گرلن، مدت‌هاست که از میراث خانوادگی خلق عطر محافظت می‌کند. از زمانی که در سال 2008 زمام امور را از سلف خود، ژان پل گرلن، به‌عنوان سردمدار خانه فرانسوی در اختیار گرفت. علاقه‌مند به تهیه بهترین مواد اولیه ، تیری واسر- Thierry Wasser با رونمایی از شاهکارهای بویایی در مجموعه L’Art & La Matière جزئیات صمیمی را درباره کار هنری اخیر خود در دنیای عطرسازی فاش می کند.

تیری واسر در حالی که برای گفتگو با MOJEH می نشیند می گوید: “من فکر می کنم انسانیت پشت عطر بسیار بزرگتر از آن چیزی است که مردم حتی فکر می کنند.”برای بحث در مورد آخرین مجموعه از خانه Guerlain – L’Art & La Matière. Wasser که به‌خاطر رایحه‌های افسانه‌ای (Idylle، La Petite Robe Noir، Mon Guerlain، Santal Royal) خلق شده تحت هدایت و بینی او، که جایگاه نمادین خود را در دنیای عطرها دارد. شناخته شده است، Wasser یک کهنه‌کار واقعی در منابع اخلاقی برای پایداری و کیفیت است. ،

به عمق هر رابطه ای نه تنها با گل ها بلکه با کشاورزان ادامه می دهد. او می‌گوید: «من ترنج، یاس، گل رز، گل‌های پرتقال و چوب صندل را تهیه می‌کنم – اما مسیرهای تهیه باید ایمن باشند. همانطور که او وارد جزئیات می شود، شور و اشتیاق در صدای او سرریز می شود تا توضیح دهد که چگونه اکنون در هر مکانی که بازدید می شود. برادری ایجاد کرده است تا مواد اولیه عطرها را تهیه کند، که اغلب از دو سال قبل برنامه ریزی می شود.

“آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین – هر جا که من می روم، من برادران و خواهرانم را دارم. این همان چیزی است که منبع یابی مواد خام در مورد آن است. هر استانداردی به خودی خود یک علم است که بین چهار نسل عطرسازان از تبار خانواده Guerlain محافظت و منتقل شده است. تیری واسر بطری عطر را جلوی صورتش گرفته است

تیری واسر

از زمانی که اولین سایت تولید آن در پاریس در سال 1828 افتتاح شد، عطرهای Guerlain همیشه به طور کامل در فرانسه ساخته می شدند و عطرهای آن در کارخانه ای که یک ساعت با پاریس فاصله دارد. در نزدیکی رامبویه تولید می شد. واسر می گوید: “این در لبه یک جنگل است و بسیار عجیب است. زیرا ناگهان در مزارع رانندگی می کنید، یک جنگل و سپس کارخانه کوچکی را می بینید که در 25 سال گذشته آنجا بوده است.” .

اینجاست که او وقت خود را با تیمی 10 نفره می گذراند که با آنها نه تنها عطرهای نمادین خلق می کند، بلکه در پشت رایحه های خاص مجموعه های زیبایی مانند پرفروش ترین طیف برنزینگ، Guerlain Terracotta، شناخته شده باقی می ماند. برای نت های نمادین یلانگ یلانگ، گل تیار، وانیل و ترنج. با پیروی از سلف خود، ژان پل گرلن، که شهاب‌سنگ‌ها را معطر می‌کرد. واسر متعهد به ادامه میراث بدون واگذاری هیچ چیز به شانس است، حتی بینش هایی که بین مکان ها و افرادی که بازدید می کند، یا روابطی که برای پرورش انتخاب می کند، منتقل می کند. در گرلین، همه چیز بسیار خاص است.

ما هیچ چیز را برون سپاری نمی کنیم،» او می گوید و بلافاصله روندی که دنبال می شود را روشن می کند. ما تولید، ساخت را انجام می دهیم و اگر سازنده ای دارید باید آن را برون سپاری کنید. بنابراین من 20 درصد از وقتم را در کارخانه و 30 درصد را برای تامین منابع می گذرانم.

یک زنبور – نماد گرلن – بطری ها را تزئین می کند

درک این نکته مهم است که وقتی واسر در مورد منبع‌یابی صحبت می‌کند. از اولویت‌ها فراتر می‌رود و دقیقاً به قلب موضوع می‌پردازد. جایی که فرآیند از نظر شناسایی کشاورزانی که برای نسل‌ها دانش خود را برای محافظت از کیفیت و حفظ کیفیت خود انتقال می‌دهند، دقیق است.

تمرینات از این منابع ارجح است که واسر هر عنصری را انتخاب می‌کند و در عین حال نکات و بینش‌هایی را با کشاورزان دیگر در سراسر جهان به اشتراک می‌گذارد که از آنها به عنوان برادر و خواهر یاد می‌کند و بخشی از آنچه او برادری می‌نامد، هستند. سلف من، ژان پل گرلن، دقیقاً همین کار را می کرد، بنابراین من چیزی اختراع نکردم.

تیری واسر- Thierry Wasser توضیح می دهد که من فقط به کاری که او انجام می داد ادامه می دهم. با به اشتراک گذاشتن چند مثال، او در مورد چگونگی آموختن اهمیت ریشه در مزارع چای پلکانی در سریلانکا صحبت می کند. جایی که کشاورزان در شیب های شیب دار چای می کارند. و تراس های چای برای نگه داشتن خاک در کنار هم مانند توری، به طوری که هنگام بارندگی، خاک دست نخورده باقی بماند و از فرسایش جلوگیری شود.

در هندوستان، او آموخت که چگونه کشاورزان ردیف‌های برگ چای را با فلفل تند، و پیاز را با هویج جایگزین می‌کنند تا کیفیت خاک را غنی‌تر کنند و از آفت‌ها در برداشت محصول جلوگیری کنند. در حالی که در آفریقا، آموخت که چگونه مردم از زنبور عسل برای نگهداری استفاده می‌کنند.

دور فیل ها او با اشاره به اینکه چگونه شیوه های محلی را برای اطمینان از کیفیت محصول درک می کند. می گوید: “در زمین، من هرگز کسی را نمی بینم.” “شما از دیگران در مورد کشاورزی و مهارت های آنها یاد می گیرید و دید خود را با گوش دادن و نگاه کردن گسترش می دهید.”  در هند، واسر مشتاق بود تا نوک برداشت زنبورها، نشان گرلین از سال 1853، را آموزش دهد و به اشتراک بگذارد تا مشکلی را که آنها با فیل‌های وحشی در مزارع ذرت و موز با آن مواجه می‌شدند، حل کند.

بطری های عطر که به زیبایی ساخته شده اند، اقلام کلکسیونی هستند

وقتی نوبت به تولید می‌رسد، پروتکل به همان اندازه پر زحمت است، حتی اگر فقط مواد را در آزمایشگاه مخلوط کند. انتخاب از بین بیش از 1000 ماده خام و اطمینان از اینکه نتیجه دقیقاً مشابه نمونه های اصلی ساخته شده در 1853 (L’ea De Cologne Impériale) یا 1925 (Shalimar) است، کار آسانی نیست. به خصوص زمانی که شامل نگه داشتن هر عنصر در یک دما باشد. محیط کنترل شده برای حفظ طراوت و کنترل کیفیت، با استفاده از گل های فصلی که زمان، فرآیند و روش خاصی برای برداشت دارند – چیزی که واسر با توجه به سال ها تجربه او در راس کانال های منبع یابی بسیار با آن آشنا است. واسر می‌گوید: «از بو می‌دانم که گل باز را می‌چینند یا نه. “من می توانم بگویم آنها چه می کنند، و می توانم بو کنم و بگویم که آیا تعداد زیادی برگ در گل ها وجود دارد.”

با تبدیل شدن خانه Guerlain به اتحادیه اتحادیه برای تجارت زیستی اخلاقی (UEBT) در اوایل سال جاری، تعهد خود را نسبت به منابع اخلاقی و پایدار، احترام به نوع بشر و تنوع زیستی، و با در نظر گرفتن دقیق تأثیر اجتماعی زنجیره تامین خود تقویت کرده است. از طریق این رویکرد است که خانه قصد دارد تا سال 2026 40 کانال منبع یابی مهم خود را با استاندارد UEBT تأیید کند.

اینجا دقیقاً همان جایی است که واسر نقاط را با کاری که انجام می دهد و علاقه ای که به هر رابطه منتقل می کند و مسئولانه منبع یابی می کند وصل می کند. انتقال میراث به هر خریدار «پایداری یک فرآیند انسانی است. راهنمایی از یکی به دیگری کمک خواهد کرد. مانند زنبورهای آفریقایی در هند یا تکنیک خاک در سریلانکا در هائیتی کمک خواهد کرد.

او می گوید که با گوش دادن و نگاه کردن به رویه های محلی و ایجاد روابطی که برای نسل ها ادامه دارد، شروع می شود. وقتی می‌گویم درباره مردم است، از مردم شروع می‌شود. و مردم باید بدانند که وقتی یک بطری از عطر من را اسپری می‌کنند، هزاران نفر از بطری بیرون می‌آیند – افرادی که گل‌ها را با دست می‌چینند، روغن تقطیر می‌کنند. از گلها و کسانی که افتخار می کنند و به آینده ای بهتر امیدوارند. آنها برای خرید وسایلشان به شما اعتماد دارند.

این همان چیزی است که در بطری است، و این همان کاری است که ما انجام می دهیم!» و کسانی که افتخار می کنند و به آینده ای بهتر امیدوار هستند. آنها برای خرید وسایلشان به شما اعتماد دارند. این همان چیزی است که در بطری است، و این همان کاری است که ما انجام می دهیم!» و کسانی که افتخار می کنند و به آینده ای بهتر امیدوار هستند. آنها برای خرید وسایلشان به شما اعتماد دارند.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *