نیاسینامید-Niacinamide چیست؟

نیاسینامید-Niacinamide چیست؟

نیاسینامید-Niacinamide چیست؟

 

نیاسینامید که نیکوتین آمید نیز نامیده می شود، نوعی ویتامین B-3، یک ماده مغذی ضروری است. کمبود B-3 می تواند منجر به اختلالات پوست، کلیه و مغز شود. مصرف نیاسینامید می تواند به جلوگیری از کمبود B-3 کمک کند.

و این ماده مغذی خیلی بیشتر است، به خصوص وقتی صحبت از سلامت عمومی پوست می شود. اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، نیاسینامید موضعی ممکن است به درمان برخی بیماری‌های پوستی از جمله آکنه و اگزما کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای آن، آنچه در محصولات باید به دنبال آن باشید و موارد دیگر بیشتر بخوانید.

آیا این همان نیاسین است؟

با وجود شباهت‌ ها در نام‌  ها، نیاسینامید مشابه نیاسین نیست. آنها دو نوع مختلف ویتامین B-3 هستند.

با این حال، بدن شما می تواند نیاسینامید را از مکمل های نیاسینی که مصرف کرده اید بسازد. این زمانی اتفاق می افتد که مقدار زیادی نیاسین در بدن وجود داشته باشد. تریپتوفان در بدن همچنین می تواند به نیاسینامید تبدیل شود.

همیشه باید قبل از مصرف ویتامین B-3 یا سایر مکمل ها با پزشک مشورت کنید.

نیاسینامید چه مزایایی دارد؟

به طور کلی، نیاسینامید می تواند به ساخت پروتئین در پوست کمک کند و رطوبت را برای جلوگیری از آسیب های محیطی حفظ کند.

مزایای فردی عبارتند از:

مصونیت . نیاسینامیدبه ساخت کراتین کمک می کندمنبع مورد اعتماد، نوعی پروتئین که پوست شما را محکم و سالم نگه می دارد.
سد چربی . نیاسینامید-Niacinamide می تواند به رشد پوست شما کمک کندسد سرامید (لیپیدی).منبع مورد اعتماد، که به نوبه خود می تواند به حفظ رطوبت کمک کند . این برای همه انواع پوست مفید است، به خصوص اگر اگزما یا پوست بالغ دارید.
قرمزی و لکه را به حداقل می رساند . نیاسینامید التهاب را کاهش می دهد منبع مورد اعتماد که ممکن است به کاهش قرمزی ناشی از اگزما ، آکنه و سایر بیماری های التهابی پوست کمک کند.
ظاهر منافذ را به حداقل می رساند . صاف نگه داشتن پوست و مرطوب شده منبع مورد اعتماد ممکن است یک مزیت ثانویه داشته باشد – کاهش طبیعی اندازه منافذ در طول زمان.
روغن را تنظیم می کند. مزایای حفظ رطوبت فقط برای افرادی که دارای انواع پوست خشک هستند نیست. نیاسینیمید همچنین می‌ تواند به تنظیم میزان چربی تولید شده توسط غدد چربی کمک کند و از افزایش بیش از حد غدد جلوگیری کند.
در برابر آسیب خورشید محافظت می کند . نیاسینامید-Niacinamide می تواند همزمان سلول های سالم پوست را بازسازی کند و در عین حال از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش محافظت کند.
هایپرپیگمانتاسیون را درمان می کند. برخی تحقیقات نشان داده اند که غلظت 5 درصد نیاسینامید می تواند برای روشن کردن لکه های تیره مفید باشد . مزایا پس از چهار هفته مشاهده شد، اما نه بیشتر از دو ماه. این مزیت ممکن است به دلیل افزایش تولید کلاژن باشد .
خطوط ریز و چین و چروک را به حداقل می رساند . تحقیقات همچنین نشان داده است که همین غلظت در کاهش برخی از علائم آسیب خورشید که با افزایش سن ایجاد می شود مفید است. این شامل خطوط ظریف و چین و چروک است.
در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند . نیاسینامید به ساخت سلول ها در پوست کمک می کند و در عین حال از آنها در برابر استرس های محیطی مانند نور خورشید ، آلودگی و سموم محافظت می کند.
آکنه را درمان می کند. نیاسینامید-Niacinamide ممکن است برای آکنه های شدید ، به ویژه اشکال التهابی مانند پاپول و پوسچول مفید باشد. با گذشت زمان، ممکن است شاهد ضایعات کمتر و بهبود بافت پوست باشید.
آیا محصولات پوستی بر غذا و مکمل ها ارجحیت دارند؟
داشتن یک رژیم غذایی متعادل بهترین راه برای دریافت ریزمغذی هایی مانند ویتامین B-3 است. برای درمان کمبود فقط باید تحت نظارت پزشک مکمل ها مصرف کنید.

وقتی صحبت از سلامت عمومی پوست می شود، ممکن است برخی از مزایای نیاسینامید را از غذاهایی که می خورید به دست آورید.

ویتامین B-3 در موارد زیر یافت می شود:

  • تخم مرغ
  • غلات
  • سبزیجات سبز
  • لوبیا
  • ماهی
  • شیر

با این حال، هیچ راهی برای تضمین تأثیر مواد مغذی موجود در رژیم غذایی بر سلامت کلی پوست شما وجود ندارد. تنها راه برای اطمینان از اینکه نیاسینامید نگرانی های مراقبت از پوست شما را هدف قرار می دهد، استفاده موضعی از آن است.

آیا نوع محصول مراقبت از پوست یا زمانی که در روتین شما استفاده می شود اهمیت دارد؟
بسیاری از محصولات موضعی نیاسینامید به شکل سرم عرضه می شوند. سرم‌ها را به‌عنوان درمان‌های اضافی در نظر بگیرید که به نگرانی‌ های فردی پوست، خارج از پاکسازی، تونینگ و مرطوب‌ کننده‌ی منظم رسیدگی می‌کند.

سرم نیاسینامید-Niacinamide شما باید بعد از تونینگ اما قبل از مرطوب کردن استفاده شود.

برخی از پاک کننده ها و کرم ها نیز حاوی نیاسینامید هستند. این ماده در برخی از ماسک های صورت نیز یافت می شود که پس از هر بار استفاده شسته می شوند.

برچسب هر محصول را به دقت بخوانید و تمام دستورالعمل های استفاده را دنبال کنید.

هنگام انتخاب محصول باید به چه نکاتی توجه کنم؟
غلظت نیاسینامید می تواند در محصولات مختلف متفاوت باشد، اگرچه اکثر فرمولاسیون ها 5 درصد یا کمتر هستند.

برخی گزارش ها حاکی از آن است که فرمول های 5 درصدی در درمان هایپرپیگمانتاسیون و آسیب های مربوط به قرار گرفتن در معرض نور خورشید موثر هستند.

اگر پوست حساسی دارید، ممکن است بخواهید با غلظت کمتر شروع کنید. فرمول های حاوی 2 درصد نیاسینامید ممکن است به کاهش علائم اگزما و شرایط مشابه کمک کند.

نیاسینامید ممکن است به عنوان “نیاسین” و “نیکوتینامید” در برچسب محصولات ذکر شود.

آیا می توان نیاسینامید را با سایر مواد مراقبت از پوست ترکیب کرد تا بیشترین تأثیر را داشته باشد؟
نیاسینامید ممکن است در کنار سایر مواد فعال برای نتایج مطلوب استفاده شود.

به عنوان مثال، برخی گزارش ها نشان می دهد که نیاسینامید مکمل ممکن است در کنار مس، اسید فولیک و روی برای درمان آکنه به خوبی عمل کند.

ممکن است بتوانید با استفاده از سرم نیاسینامید خود در کنار اسید هیالورونیک ، سود بیشتری از آن ببرید . گفته می شود هیالورونیک اسید جذب محصول را افزایش می دهد.

آیا خطر عوارض جانبی وجود دارد؟

نیاسینامید-Niacinamide موضعی معمولاً برای استفاده بی خطر در نظر گرفته می شود.

افرادی که از قبل آلرژی دارند ممکن است بیشتر در معرض یک واکنش آلرژیک باشند. این به این دلیل است که نیاسینامید می تواند باعث ترشح هیستامین در بدن شود .

با انجام تست پچ می توانید از واکنش های آلرژیک گسترده و حساسیت به محصول جلوگیری کنید:

مقداری از محصول را روی ساعد خود بمالید.
24 ساعت صبر کنید.
اگر شروع به احساس قرمزی، خارش یا تورم کردید، محل را بشویید و مصرف را قطع کنید.
اگر هیچ عارضه ای را تجربه نکردید، استفاده از آن در جای دیگری بی خطر باشد.
چه نتایجی می توانید انتظار داشته باشید؟
مانند هر محصول جدید مراقبت از پوست، احتمالاً برای چندین هفته هیچ نتیجه قابل توجهی نخواهید دید.

اگرچه اکثر تحقیقات موجود بهبودهای قابل توجهی را پس از چهار هفته استفاده توصیف می کنند، اما جدول زمانی دقیقی وجود ندارد.

ممکن است بعد از هشت هفته تغییرات بیشتری در پوست خود مشاهده کنید. این شامل پوستی صاف تر، شاداب تر و مرطوب تر می شود.

اگر در عرض چند ماه هیچ تغییری مشاهده نکردید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که با یک متخصص پوست مشورت کنید. آنها می توانند روتین مراقبت از پوست شما را ارزیابی کنند و در مورد محصولاتی که باید استفاده کنید، تغییرات رژیم غذایی که ممکن است سلامت پوست شما را بهبود بخشد و موارد دیگر به شما توصیه کنند.

خط پایین

هنگامی که نیاسینامید-Niacinamide به صورت روزانه استفاده می شود، ممکن است تأثیر مثبتی بر سلامت کلی پوست شما داشته باشد. این ماده می تواند به کاهش التهاب و هایپرپیگمانتاسیون کمک کند، بافت کلی پوست شما را صاف کند و پوست شما را روشن کند.

ممکن است چندین هفته طول بکشد تا بهبود قابل توجهی مشاهده شود، بنابراین مهم است که صبور باشید و به روال خود پایبند باشید.

شما نباید مکمل های نیاسینامید-Niacinamide را مصرف کنید مگر اینکه پزشک یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی آنها را برای درمان کمبود B-3 یا سایر بیماری های زمینه ای تجویز کند.

 

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *