پپتیدها و روتین مراقبت از پوست شما-Peptides

پپتیدها و روتین مراقبت از پوست شما-Peptides

پپتیدها و روتین مراقبت از پوست شما-Peptides

پپتیدها و روتین مراقبت از پوست شما-Peptides هر روز به نظر می رسد که یک ماده مراقبت از پوست مرسوم، مد روز وجود دارد که گفته می شود پوست شما را برای بهتر شدن تغییر می دهد. برخی از مواد بیشتر تبلیغاتی هستند تا عمل، اما برخی دیگر واقعاً ارزش آن را دارند – و پپتیدها عنصری هستند که نمی خواهید از دست بدهید.

پپتیدها که پلی پپتیدها نیز نامیده می شوند، به طور طبیعی در پوست یافت می شوند، اما در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست نیز گنجانده شده اند – و دلیل خوبی هم دارد.

پپتیدها

اسیدهایی هستند که پروتئین های خاصی را که برای پوست مورد نیاز است، می سازند. به طور خاص، کلاژن از سه زنجیره پلی پپتیدی ساخته شده است، بنابراین افزودن پپتیدها می تواند پوست شما را برای ساخت کلاژن تحریک کند. کلاژن بیشتر می تواند به پوستی سفت تر و جوان تر منجر شود.

بدن شما به طور طبیعی کلاژن می‌سازد، اما با گذشت زمان، تولید کلاژن کاهش می‌یابد، که می‌تواند باعث شود پوست چروک‌تر و کمتر یکنواخت و روشن‌تر به نظر برسد. قبل از اینکه به آن بطری برسید، در اینجا چیزی است که باید بدانید.

فواید پپتیدها

مولکول کلاژن در واقع آنقدر بزرگ است که از طریق پوست جذب نمی شود، به همین دلیل است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند آبگوشت استخوان غنی از کلاژن بخورند یا مکمل های کلاژن مصرف کنند.

اما پپتیدها می توانند جذب پوست شوند و بدن از آنها استفاده کند. ترکیب پپتیدها در روتین مراقبت از پوست شما فواید زیادی برای پوست دارد.

پوست الاستیک تر

علاوه بر کلاژن، پپتیدها همچنین فیبرهای الاستین را تشکیل می دهند که نوعی پروتئین نیز می باشد. این الیاف پوست را سفت تر و سفت تر نشان می دهند.
التهاب را کاهش می دهد

برخی از پپتیدها منبع قابل اعتماد ضد میکروبی هستند، به این معنی که می توانند باکتری های ایجاد کننده آکنه را از بین ببرند.

نحوه عملکرد پپتیدها برای پوست

پپتیدها می توانند به لایه بیرونی پوست نفوذ کنند، بنابراین به جای نشستن در بالای پوست، عمیق تر فرو می روند. شما می توانید آنها را به عنوان پیام رسان سلول های دیگر در نظر بگیرید – آنها سیگنال هایی را ارسال می کنند که به سلول ها می گویند کلاژن و الاستین تولید کنند

درباره انتخاب محصولات پپتیدی

محصولات زیادی در بازار وجود دارد که حاوی پپتید هستند، دانستن اینکه از کجا شروع کنید دشوار است. در اینجا نحوه خرید پپتیدها، سایر مواد خود را هوشمندانه انتخاب کنید. پپتیدها در کنار سایر مواد از جمله ویتامین C، نیاسینامید (اما نیاسینامید و ویتامین C را با هم استفاده نکنید!)، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای هیالورونیک به خوبی کار می کنند. استفاده از پپتید با آلفا هیدروکسی اسید (AHA) در واقع باعث می شود پپتیدها کارایی کمتری داشته باشند.

معایب و محدودیت های پپتیدها

پپتیدها اغلب به عنوان یک درمان معجزه آسا معرفی می شوند، برخی می گویند که پپتیدها مانند منبع مورد اعتماد بوتاکس کار می کنند – این به این دلیل است که پپتیدهای انتقال دهنده عصبی می توانند به طور موقت مواد شیمیایی را که باعث انقباض عضلانی می شوند مسدود کنند، اما به اندازه بوتاکس موثر نیست.

در حالی که پپتیدها قطعا می توانند برای پوست مفید باشند، هنوز هم برخی از معایب وجود دارد که باید از آنها آگاه بود.

 

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *