آیا شیر برای مو مفید است؟

آیا شیر برای مو مفید است؟

آیا شیر برای مو مفید است؟

آیا شیر برای مو مفید است؟

شیر سرشار از کلسیم و پروتئین است، نه تنها برای سلامتی، بلکه برای پوست شما نیز مفید است.از آنجایی که شیر یک غذای سالم با ویتامین ها و مواد معدنی مختلف در نظر گرفته می شود، شیر می تواند برای پوست و موی شما بسیار مفید باشد زیرا به شما کمک می کند پوستی نرم، لطیف، صاف و بدون چین و چروک در کنار نرمی، ابریشمی و مغذی داشته باشید.  شیر همچنین ممکن است موخوره را کاهش دهد، موها را صاف کند و بافت مو را بهبود بخشد. همچنین می‌توان آن را با مواد دیگری مانند تخم‌مرغ و میوه‌ها برای ساخت ماسک و بسته‌های مو ترکیب کرد.

استفاده از این ماسک ها موها را پر می کند و تغییر قابل توجهی در وضعیت موهای شما ایجاد می کند. 

مزایای استفاده از شیر بر روی مو

شیر سرشار از پروتئین، ویتامین و آنتی اکسیدان است و برای سلامتی مفید است . اغلب در دستور العمل های سنتی برای نرم و صاف نگه داشتن مو استفاده می شود. در حالی که هیچ مدرک علمی برای اثبات اثربخشی استفاده موضعی از شیر برای مو وجود ندارد، شواهد حکایتی ادعا می کنند که موها را حالت داده و درخشش طبیعی آن را باز می گرداند.

1. Split Ends را کاهش می دهد

قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش می تواند به موهای شما آسیب برساند، رنگ مو و یکپارچگی ساقه مو را تحت تأثیر قرار دهد و باعث ریزش پروتئین شود . این موضوع ممکن است موهای شما را شکننده کرده و باعث شکاف موها شود . استفاده از شیر و کرم شیر می تواند موها را مرطوب کرده و موها را به حداقل برساند.

2. شرایط مو

اگر موهای خشک و وز دارید، می توانید موهای خود را با شیر بشویید. کرم موجود در شیر کوتیکول های مو را صاف می کند، تارهای مو را مرطوب می کند و به عنوان یک نرم کننده عمیق عمل می کند تا موهای شما را قابل کنترل، نرم و صاف نگه می دارد.

3. ممکن است به کنترل ریزش مو کمک کند

از شیر خامه کامل یا شیر نارگیل برای حداکثر فواید مو استفاده کنید (اگر به شیر حساسیت دارید)

 

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *